Fiskebankar

Alle fiskebankar i «norske» farvatn.

Sjå fiskebankane i Google Earth eller på Google Maps.

yr.no er det eit godt kart over ein del av fiskebankane.

Kjelder: Meteorologisk institutt og Statens kartverk.

NamnLonLat
Jyske rev / Jydske rev7.00054.800
Dogger bank2.16754.800
Store fiskebank4.40056.933
Lille fiskebank5.60056.950
Eigersundsbanken5.30057.833
Revet4.30058.117
Lingbanken2.50058.250
Fladen grunn0.33358.500
Utsiragrunnen2.25058.867
Bergenbanken2.10060.100
Vikingbanken1.90060.733
Tampen1.20061.533
Aktivneset3.70062.500
Koralneset3.46762.800
Storegga5.00063.000
Nordegga5.76763.500
Frøyabanken7.33363.783
Haltenbanken8.96764.667
Sklinnabanken10.30065.300
Skjoldsryggen / Skjoldryggen6.36765.900
Trænabanken / Trænbanken9.76766.317
Gamlembanken8.53366.867
Vøringplatået3.75067.167
Røstbanken11.46767.450
Ytre Vestfjorden13.43367.517
Vesterålsbankene13.16768.883
Svensgrunnen15.505668.8651
Kaninbanken42.90069.267
Skolpenbanken35.50069.833
Malangsgrunnen17.66769.900
Jan Mayenbanken-8.75070.000
Bankene utenfor Troms15.81770.067
Kildinbanken34.15070.217
Fugløybanken17.50070.367
Eggvingrunnen-12.83370.800
Nordvestbanken19.00071.000
Marøbanken-9.50071.133
Myrsethbanken-2.66771.417
Nordbanken30.95071.500
Tromsøflaket17.90071.667
Hjelmsøybanken23.18371.817
Tiddlybanken33.06771.950
Nordkappbanken26.83372.067
Louise A Boyd-banken2.75072.667
Thor Iversen-banken34.00073.000
Vesterisgrunnen-9.16773.500
Schulzbanken7.33373.817
Centralbanken35.25075.333
Sentralbanken35.25075.333
Spitsbergenbanken21.50075.617
Russerbanken12.76775.633
Storfjordbanken22.00076.567
Storbanken32.50077.700
Isfjordbanken11.25077.833
Perseusbanken34.20078.133

5 kommentarar

  1. Dagfinn Veiberg
    3. mars 2010 kl 18:13

    Denne fila finst ikkje:

    http://www.erikbolstad.no/fiskebankar/fiskebankar.kml

    mvh
    Dagfinn Veiberg

  2. 3. mars 2010 kl 19:11

    No har eg retta opp fila. Prøv igjen!

  3. 22. mai 2012 kl 07:56

    Din oversikt over norske fiskebanker er en av de beste jeg har sett, men er likevel ikke komplett. Hvorfor har du ikke med Svensgrunnen? Forøvrig savner jeg et skikkelig godt kart (det på yr.no er ikke særlig å skryte av).
    Mvh Odd Gunnar Skagestad.

  4. 22. mai 2012 kl 15:24

    Takk! Årsaka til at Svensgrunnen ikkje var med er at dette er ei «innaskjærs» fiskebanke. Eg la han til no.
    Det er eit kart på http://www.yr.no/hav_og_kyst/kart_over_fiskebankene/ som ikkje er så verst dersom ein ynskjer å få oversikt. Om nokre månader kjem det eit skikkeleg bra kart på yr.no, bl.a. med alle fiskebankane innteikna.

  5. fisker knut
    29. august 2012 kl 22:51

    mange takk, har lett mange år etter ei komplett smaling.
    takker.

Skriv ein kommentar

E-postadressa di vil aldri bli delt med andre. Du må fylle ut felta som er merkte med *

*
*

Geografiske data

Eg har samla ulike geografiske databasar gjennom fleire år, og har lagt ut ein del data som eg vil tru at andre kan ha bruk for. Dette er eit slags miniforsøk på å lage eit norsk data.gov, medan vi ventar på at politikarane skal få ut fingeren :-)

Creative Commons License

Innhaldet på denne sida er lisensiert under Creative Commons Attribution 3.0. D.v.s. at du kan bruke innhaldet, laste ned det og vidareutvikle det; men at du må kreditere meg eller opphavsretthavaren med ei lenke!

© Erik Bolstad, 2005-2016 (og andre, sjå merknadane til kvar tabell)