Jernbanestasjonar

På denne sida er det TO lister: Ei over jernbanestasjonar, kryss m.m. med nr frå Jernbaneverket + ei liste over alle dei aktive stasjonane til NSB.

Den fyrste lista inneheld alle aktive NSB-stasjonar med koordinatar, men manglar mykje anna informasjon.

Den andre lista inneheld nesten alle norske jernbanestasjonar (samt ein del «stasjonar» som eigentleg er kryssingsspor) med kommune, høgde over havet og geografisk plassering for ein del stasjonar. Lista kan ha nokre feil, sjekk opplysningane dersom du skal bruke ho til noko viktig! Eg veit bl.a. at det manglar nokre stasjonar: sjå kommentarane på sida.

Kjelder: NSB, Jernbaneverket (stasjonsnummer, stasjonsnamn og høgder) og Kartverket (lat/lon). Eg har plassert stasjonane i kommunar og funne nokre koordinatar som Kartverket ikkje hadde registrert.

Stasjonlatlon
Alna59.9315010.83552
Alvdal62.1088610.63309
Arendal58.464928.76996
Arna60.420385.46643
Asker59.8341910.43525
Askim59.5817611.16320
Atna61.7323010.83398
Audnedal58.318767.36710
Auli60.0387511.35162
Auma62.2222210.66176
Berekvam60.788147.09630
Bergen60.390395.33313
Bergsgrav63.7711811.47124
Berkåk62.8221410.01648
Billingstad59.8749610.48358
Bjerka66.1498113.83187
Bjorli62.258088.20185
Bjørnfjell68.4319218.07285
Blaker60.0052611.30146
Blakstad58.506288.64776
Bleiken60.4686210.50032
Blomheller60.771657.10173
Blommenholm59.8973510.55512
Bodung60.0837511.42025
Bodø67.2863314.39110
Bolstadøyri60.637805.95802
Bondivann59.8205010.43298
Brakerøya59.7438110.23289
Breland58.199597.71924
Brumunddal60.8802610.93781
Brusand58.540475.74878
Bryn59.9083910.81793
Bryne58.734665.64949
Bråstad58.462758.68959
Bulken60.630586.28431
59.409229.06930
Bøylestad58.577348.70529
Dal60.2487611.20228
Dale60.586505.81630
Darbu59.701679.79978
Dombås62.069939.12608
Dovre61.984549.25667
Drammen59.7406710.20424
Drangedal59.096569.06597
Drevvatn66.0709613.45735
Dunderland66.4458214.83995
Ed58.9135111.93291
Egersund58.461306.00235
Eidsberg59.5134711.30392
Eidsvoll60.3294311.24725
Eidsvoll Verk60.2825911.17001
Eikenes59.146609.89602
Eina60.6305210.59746
Elverum60.8825611.54685
Evanger60.646946.10941
Evenstad61.4233111.09959
Fauske67.2643515.39835
Fetsund59.9271511.16314
Finse60.601947.50389
Fjellhamar59.9405610.98227
Flekkefjord58.295136.66761
Flå60.431869.47331
Flåm60.862757.11332
Fredrikstad59.2089110.95054
Frogner60.0228411.10332
Froland58.529548.65371
Furumo60.2056310.72094
Ganddal58.823185.71699
Gardermoen (Oslo lufthavn)60.1937611.09760
Gausel58.8992001.05.7402
Geilo60.534648.20648
Gjerdåker60.639066.46284
Gjerstad58.870199.02275
Gjøvik60.7971510.69425
Glåmos62.6744811.41639
Gol60.699058.97132
Gran60.3590710.56961
Grefsen59.9393310.78131
Greverud59.7731410.80744
Grong64.4583112.33709
Grorud59.9497710.88754
Grua60.2584110.66446
Gudå63.4437311.61798
Gullhella59.8072010.43624
Gulskogen59.7438710.16107
Gyland58.384286.83753
Göteborg Central57.7089211.97364
Haga60.0537211.37293
Hakadal60.1173310.82936
Halden59.1200711.38422
Hallingskeid60.668047.25219
Haltdalen62.9284211.14428
Hamar60.7916211.07637
Hanaborg59.9389010.96608
Hanestad61.8381610.87904
Harran64.5685512.49354
Hauerseter60.1852311.19506
Haugastøl60.511247.87003
Haugenstua59.9512210.90852
Hauketo59.8469310.80188
Heggedal59.7861610.43231
Hegra63.4610911.10795
Heia59.4737411.32965
Heimdal63.3509010.35745
Hell63.4461810.89884
Hellvik58.485485.89743
HiNT / Røstad63.7525711.31871
Hjerkinn62.220169.54111
Hokksund59.767139.91078
Holmestrand59.4922310.31199
Holmlia59.8375910.79732
Hommelvik63.4117010.79368
Hovin63.0989710.23016
Hunderfossen61.2232110.43796
Hvalstad59.8584910.46190
Høn59.8437110.45626
Hønefoss60.1690410.24805
Høvik59.9009610.58097
Høybråten59.9479610.92762
Håreina60.842287.12498
Ilseng60.7767511.22282
Jaren60.3929810.55576
Jessheim60.1417911.17665
Jørstad64.2064912.24123
Jåttåvågen58.914875.72916
Kambo59.4755110.69011
Karlstad C59.3778013.49910
Katterat68.3975317.96403
Kjelsås59.9660610.78345
Kjose59.105319.92323
Kjosfossen60.747297.13581
Klepp58.771535.67809
Kløfta60.0763811.13939
Kløve60.663526.53529
Knapstad59.6244811.03284
Kolbotn59.8116910.80002
Kongsberg59.672089.65101
Kongsvinger60.1875612.00371
Kongsvoll62.307139.60592
Koppang61.5726911.04456
Kopperå63.3920211.84841
Kornsjø58.9412211.65905
Kotsøy62.9763510.56128
Kristiansand58.145727.98722
Kråkstad59.6833010.89088
Kvam61.664779.70127
Kvitfjell61.4737110.16579
Kvål63.2336210.27997
Lademoen63.4376010.41590
Langhus59.7502210.83682
Langlete62.9579710.99238
Larvik59.0500610.03158
Lassemoen64.6960112.71389
Leangen63.4368810.46430
Leirsund59.9996311.08688
Ler63.1978110.29859
Lerkendal63.4137310.40819
Lesja62.118678.85370
Lesjaverk62.192298.53841
Levanger63.7447311.30072
Lier59.7633610.29013
Lilleby (Lademoen)63.4397510.43088
Lillehammer61.1143710.46125
Lillestrøm59.9535611.04563
Lindeberg60.0399011.12795
Ljan59.8531910.78510
Ljosanbotn60.708946.90017
Lundamo63.1519710.27986
Lunde59.298899.10085
Lunden60.850897.11378
Lunner60.3052710.58471
Lysaker59.9134310.63775
Lønsdal66.7432815.46249
Lørenskog59.9448810.94562
Løten60.8175411.34051
Majavatn65.1642813.36789
Marienborg63.4186510.38307
Mariero st58.934675.75338
Marnardal58.212377.51246
Melhus63.2850110.27565
Meråker63.4224911.75923
Mjølfjell60.694056.84042
Mjøndalen59.7508610.01082
Mo i Rana66.3106314.13242
Moelv60.9293310.69917
Moi58.458226.55129
Mosjøen65.8446313.19982
Moss59.4319910.65705
Movatn60.0377410.81301
Myrdal60.737147.12275
Myrvoll59.7866110.80037
Mysen59.5542011.32393
Mørkved67.2841614.55577
Namsskogan64.9250313.15012
Narvik68.4415017.44041
Nationaltheatret59.9146710.73040
Nelaug58.657548.63015
Nerdrum59.9228511.14105
Nesbyen60.576949.11306
Neslandsvatn58.971259.15609
Nisterud59.300369.48523
Nittedal60.0606010.84462
Nodeland58.157367.83491
Nordagutu59.417849.32297
Nordby60.1548611.18163
Nordstrand59.8638110.78552
Notodden59.556759.25651
Nydalen59.9523310.76899
Nyland59.9436110.87069
Nærbø58.665405.64042
Ogna58.519675.80321
Oklungen59.178419.80826
Oppdal62.593039.69433
Oppegård59.7695910.81115
Opphus61.3317311.26076
Os62.4974611.22715
Oslo S59.9102310.75227
Otta61.772039.53688
Paradis58.956505.74300
Porsgrunn59.139179.65911
Rakkestad59.4271011.33924
Raufoss60.7221410.61362
Reimegrend60.678146.73072
Reinsvoll60.6786610.61651
Reinunga60.743927.13919
Reitan62.8075411.37920
Rena61.1345811.36925
Ringebu61.5291610.13877
Rise58.468608.62354
Roa60.2835510.62030
Rognan67.0935715.39803
Rognes63.0044610.45894
Rombak68.4024017.79528
Ronglan63.6663111.11301
Rosenholm59.8232110.79742
Rotvoll63.4365910.48325
Rudstad61.0130211.39732
Rygge59.3776610.74828
Røkland66.7937215.47088
Røra63.8575111.40162
Røros62.5743711.37907
Røyken59.7467110.38959
Råde59.3474310.86611
Rånåsfoss60.0292011.32762
Sagdalen59.9563011.01480
Sande59.5852210.20655
Sandefjord59.1353410.22274
Sandnes58.847555.73362
Sandnes sentrum58.850075.73499
Sandvika59.8926810.52466
Sarpsborg59.2858711.11816
Seimsgrend60.632026.23742
Selsbakk63.3895710.37327
Singsås62.9562110.72891
Sira58.417766.66082
Sirevåg58.502785.80693
Skansen63.4313110.37757
Skarnes60.2537311.68062
Skatval63.5086410.82348
Ski59.7192710.83473
Skien59.218529.60351
Skiple60.681646.67976
Skogn63.7050611.19429
Skonseng66.3616014.34512
Skoppum59.3911810.41098
Skotbu59.6651610.94778
Skøyen59.9226110.67852
Slependen59.8856210.50257
Slitu59.5669911.26181
Snartemo58.331627.21159
Snippen60.0237610.81002
Snåsa64.2460112.38012
Solbråtan59.8012510.80427
Sonsveien59.5099810.72137
Sparbu63.9189511.42868
Spikkestad59.7454110.34128
Spydeberg59.6209411.07953
Stabekk59.9081010.60724
Stai61.4944011.05897
Stange60.7169311.19571
Stanghelle60.548765.73305
Stavanger58.966915.73199
Steinberg59.759429.96173
Steinkjer64.0114511.49565
Steinvik61.2514911.32378
Stjørdal63.4704110.91344
Stoa58.466008.71000
Stokke59.2213610.30016
Storekvina58.380446.95617
Straumsnes68.4337917.65692
Stryken60.1657810.72009
Strømmen59.9500011.00210
Støren63.0515110.28517
Svenningdal65.4340913.39501
Svingen59.9288511.17657
Sørumsand59.9857711.24042
Søsterbekk68.4345917.99897
Tangen60.6159111.26986
Tolga62.4088010.99800
Tomter59.6599611.00258
Torp59.1650410.26566
Trengereid60.428815.62436
Trofors65.5377813.38264
Trollhättan58.2874312.29919
Trondheim S63.4364210.39886
Tuen59.9433411.10207
Tynset62.2749510.77623
Tønsberg59.2724510.40895
Tøyen59.9209310.78059
Upsete60.725257.01141
Urdland60.679446.59289
Ustaoset60.496418.04510
Vaksdal60.478555.73551
Vakås59.8500310.46721
Valnesfjord67.3003815.18920
Varhaug58.618245.64642
Varingskollen60.1063610.84667
Vatnahalsen60.743517.13174
Vegårshei58.761058.85337
Vennesla58.253027.96782
Verdal63.7910811.48427
Vestby59.6036510.74823
Vestfossen59.734409.86710
Vevelstad59.7559710.83758
Vieren60.708646.97933
Vigrestad58.570385.68703
Vikersund59.9718510.00116
Vikhammer63.4388510.62348
Vinstra61.595369.74694
Voss60.629126.41012
Værnes (Trondheim lufthavn)63.4541510.91376
Ygre60.645246.50725
Øksnavadporten58.786175.70112
Ørneberget60.703416.94129
Øxnered58.3590512.27370
Øyeflaten60.680066.63078
Ål60.626258.56230
Ålen62.8470811.31266
Åndalsnes62.567417.68854
Åneby60.0856510.86246
Årnes60.1239711.46502
Ås59.6598910.79531
Åsen63.6092811.05203
JBV-nrStasjonsnamnAvstand frå utgangspunktKommunenrKommuneFylkeLatLonHøgde over havet
0010-01000Oslo S0 km frå Oslo S301OsloOslo59.91066810.752264
0030-02013Alnabru skiftestasjon6,5 km frå Oslo S301OsloOslo59.93244110.83513
0210-02010Bryn stasjon4,1 km frå Oslo S301OsloOslo59.90825610.8187278
0210-02012Brobekk stasjon6,1 km frå Oslo S301OsloOslo
0210-02018Aker stasjon8,3 km frå Oslo S301OsloOslo
0220-02020Grorud stasjon10,4 km frå Oslo S301OsloOslo59.94963210.88721127
0220-02040Lørenskog stasjon14 km frå Oslo S230LørenskogAkershus59.94519910.94344159
0220-02060Strømmen stasjon17,8 km frå Oslo S231SkedsmoAkershus59.94935511.00235147
0230-02090Frogner stasjon29,7 km frå Oslo S226SørumAkershus60.02305911.10309124
0230-02100Lindeberg stasjon32,6 km frå Oslo S226SørumAkershus60.03947011.12799153
0230-02114Asper stasjon40,3 km frå Oslo S226SørumAkershus
0230-02120Jessheim stasjon44,8 km frå Oslo S235UllensakerAkershus203
0230-02130Hauerseter stasjon49,6 km frå Oslo S235UllensakerAkershus
0230-02140Dal stasjon56,6 km frå Oslo S237EidsvollAkershus60.24880711.20259162
0230-02150Bøn stasjon62,3 km frå Oslo S237EidsvollAkershus60.29196811.21250134
0270-02070Lillestrøm stasjon19,7 km frå Oslo S231SkedsmoAkershus59.95324211.04594109
0270-02110Kløfta stasjon36,4 km frå Oslo S235UllensakerAkershus168
0270-02118Langeland stasjon43,7 km frå Oslo S235UllensakerAkershus
0270-02210Hellerud stasjon6,1 km frå Oslo S301OsloOslo
0270-02260Gardermoen stasjon51,3 km frå Oslo S235UllensakerAkershus
0280-02160Eidsvoll stasjon68,4 km frå Oslo S237EidsvollAkershus60.32969511.24768127
0300-03030Fetsund stasjon29 km frå Oslo S227FetAkershus107
0300-03040Roven stasjon33,6 km frå Oslo S226SørumAkershus
0300-03050Sørumsand stasjon37,8 km frå Oslo S226SørumAkershus120
0300-03070Blaker stasjon42,1 km frå Oslo S226SørumAkershus60.00481911.30135114
0300-03080Rånåsfoss stasjon44,9 km frå Oslo S226SørumAkershus122
0300-03090Haga stasjon48,9 km frå Oslo S236NesAkershus60.05369911.37361126
0300-03110Årnes stasjon58,4 km frå Oslo S236NesAkershus127
0300-03130Seterstøa stasjon67 km frå Oslo S236NesAkershus60.17127611.56722135
0300-03140Disenå stasjon73 km frå Oslo S419Sør-OdalHedmark60.20917311.64185134
0300-03150Skarnes stasjon79,1 km frå Oslo S419Sør-OdalHedmark60.25382011.68044138
0300-03160Sander stasjon87,3 km frå Oslo S419Sør-OdalHedmark60.22628511.81000141
0300-03170Galterud stasjon92,3 km frå Oslo S419Sør-OdalHedmark60.19735311.88069140
0300-03180Kongsvinger stasjon100,5 km frå Oslo S402KongsvingerHedmark60.18762212.00413148
0310-03200Åbogen stasjon112,4 km frå Oslo S420EidskogHedmark60.11134912.11419145
0310-03210Matrand stasjon122,4 km frå Oslo S420EidskogHedmark60.02702012.12462135
0310-03220Skotterud stasjon127 km frå Oslo S420EidskogHedmark59.98404212.11873129
0310-03230Magnor stasjon133,1 km frå Oslo S420EidskogHedmark59.95144112.20201131
0400-04050Kirkenær stasjon133,1 km frå Oslo S423GrueHedmark153
0400-04080Flisa stasjon150,1 km frå Oslo S425ÅsnesHedmark60.59804612.02093155
0400-04110Braskereidfoss stasjon170,3 km frå Oslo S426VålerHedmark181
0540-05007Bekkelaget stasjon4,4 km frå Oslo S301OsloOslo
0540-05020Ljan stasjon6,8 km frå Oslo S301OsloOslo59.85254510.78490
0540-05035Holmlia stasjon9,5 km frå Oslo S301OsloOslo59.83455310.79699
0540-05040Kolbotn stasjon13 km frå Oslo S217OppegårdAkershus59.81073610.80126
0540-05054Myrvoll stasjon16,1 km frå Oslo S217OppegårdAkershus59.78587510.80043
0540-05060Oppegård stasjon17,7 km frå Oslo S217OppegårdAkershus59.76506210.81317
0540-05070Langhus stasjon20,5 km frå Oslo S213SkiAkershus59.75007210.83684
0540-05080Ski stasjon24,4 km frå Oslo S213SkiAkershus59.71897410.83469128
0550-05100Ås stasjon30,9 km frå Oslo S214ÅsAkershus59.66318710.7940294
0550-05110Vestby stasjon38,9 km frå Oslo S211VestbyAkershus59.60342110.7481759
0550-05115Hølen stasjon45,1 km frå Oslo S211VestbyAkershus
0550-05130Kambo stasjon53,6 km frå Oslo S104MossØstfold59.48117510.6954813
0550-05135Sandbukta stasjon57,5 km frå Oslo S104MossØstfold
0550-05160Moss stasjon60,4 km frå Oslo S104MossØstfold59.43192010.657143
0560-05170Dilling stasjon65,4 km frå Oslo S136RyggeØstfold59.39816110.6939427
0560-05180Rygge stasjon68,9 km frå Oslo S136RyggeØstfold59.37754010.7486526
0560-05190Råde stasjon77 km frå Oslo S135RådeØstfold59.34754610.8651717
0560-05210Onsøy stasjon86,2 km frå Oslo S106FredrikstadØstfold59.26897510.906243
0560-05220Fredrikstad stasjon94,4 km frå Oslo S106FredrikstadØstfold8
0560-05240Lisleby stasjon97,9 km frå Oslo S106FredrikstadØstfold59.23427010.9785215
0560-05245Rolvsøy stasjon100,9 km frå Oslo S106FredrikstadØstfold8
0560-05260Sandesund stasjon106,7 km frå Oslo S105SarpsborgØstfold59.27651411.0909824
0560-05271Sarpsborg stasjon110,2 km frå Oslo S105SarpsborgØstfold37
0570-05430Skjeberg stasjon119,2 km frå Oslo S105SarpsborgØstfold2
0570-05440Ingedal stasjon126 km frå Oslo S105SarpsborgØstfold59.15864911.2393527
0570-05450Berg stasjon131,2 km frå Oslo S101HaldenØstfold59.12550311.2917710
0570-05460Halden stasjon136,7 km frå Oslo S101HaldenØstfold59.12009011.380472
0570-05480Aspedammen stasjon150,6 km frå Oslo S101HaldenØstfold59.05901211.48302
0570-05510Kornsjø stasjon169,3 km frå Oslo S101HaldenØstfold58.94115411.66024144
0580-05282Kråkstad stasjon5,8 km frå Ski213SkiAkershus59.68376710.8903292
0580-05300Tomter stasjon12,7 km frå Ski138HobølØstfold59.65997611.0027298
0580-05320Spydeberg stasjon20,4 km frå Ski123SpydebergØstfold59.62068411.07899107
0580-05330Askim stasjon29,2 km frå Ski124AskimØstfold130
0580-05360Mysen stasjon39,4 km frå Ski125EidsbergØstfold106
0580-05390Rakkestad stasjon54,5 km frå Ski128RakkestadØstfold59.42728711.33935103
0580-05410Ise stasjon72,2 km frå Ski105SarpsborgØstfold59.30027011.2195140
0610-06010Grefsen stasjon6,7 km frå Oslo S301OsloOslo59.94139110.77990109
0620-06030Kjelsås stasjon10,3 km frå Oslo S301OsloOslo59.96610510.78315155
0620-06040Sandermosen stasjon15,8 km frå Oslo S301OsloOslo230
0620-06050Movatn stasjon19,4 km frå Oslo S301OsloOslo60.03782010.81277278
0620-06060Nittedal stasjon24,2 km frå Oslo S233NittedalAkershus60.05831710.86486235
0620-06070Åneby stasjon27,5 km frå Oslo S233NittedalAkershus60.08579710.86269204
0620-06080Hakadal stasjon32,1 km frå Oslo S233NittedalAkershus60.11725910.82874166
0620-06090Stryken stasjon40,8 km frå Oslo S533LunnerOppland60.16569010.72023238
0620-06100Harestua stasjon44 km frå Oslo S533LunnerOppland60.19278310.72331261
0620-06110Bjørgeseter stasjon49,1 km frå Oslo S533LunnerOppland60.23361610.71335322
0620-06120Grua stasjon53,4 km frå Oslo S533LunnerOppland60.25925810.66488371
0620-06130Roa stasjon57,7 km frå Oslo S533LunnerOppland60.28324810.62026313
0630-06150Gran stasjon67,7 km frå Oslo S534GranOppland60.35871510.56943205
0630-06160Jaren stasjon71,9 km frå Oslo S534GranOppland60.39276410.55605207
0630-06200Eina stasjon101 km frå Oslo S529Vestre TotenOppland60.63090310.59758401
0640-06220Raufoss stasjon112 km frå Oslo S529Vestre TotenOppland60.72194210.61490317
0640-06260Gjøvik stasjon123,6 km frå Oslo S502GjøvikOppland129
0670-06270Grindvoll stasjon65,8 km frå Oslo S533LunnerOppland60.29621610.48936312
0670-06280Jevnaker stasjon76,3 km frå Oslo S532JevnakerOppland60.24009310.40466140
0670-06310Hval stasjon85,4 km frå Oslo S605RingerikeBuskerud60.18885010.3068591
0670-16170Hønefoss stasjon89,7 km frå Oslo S605RingerikeBuskerud60.16939010.2427796
0680-06410Dokka stasjon147,9 km frå Oslo S538Nordre LandOppland148
0700-07020Minnesund stasjon75,3 km frå Oslo S237EidsvollAkershus60.39504611.23067142
0700-07025Molykkja stasjon79,6 km frå Oslo S237EidsvollAkershus129,9
0700-07030Morskogen stasjon83,8 km frå Oslo S237EidsvollAkershus60.47017311.23892129
0700-07040Strandlykkja stasjon89,7 km frå Oslo S417StangeHedmark130
0700-07050Espa stasjon97,1 km frå Oslo S417StangeHedmark60.58209811.27093129
0700-07060Tangen stasjon101,7 km frå Oslo S417StangeHedmark60.61614911.26978164
0700-07070Steinsrud stasjon107,8 km frå Oslo S417StangeHedmark206
0700-07075Sørli stasjon110,4 km frå Oslo S417StangeHedmark223,3
0700-07080Stange stasjon114,6 km frå Oslo S417StangeHedmark224
0700-07090Ottestad stasjon118,9 km frå Oslo S417StangeHedmark185
0700-07110Hamar stasjon126,4 km frå Oslo S403HamarHedmark127
0710-07150Jessnes stasjon133,1 km frå Oslo S412RingsakerHedmark60.82894510.98504130
0710-07160Brumunddal stasjon140,2 km frå Oslo S412RingsakerHedmark134
0710-07180Rudshøgda stasjon148,6 km frå Oslo S412RingsakerHedmark60.91567910.81587246
0710-07200Moelv stasjon156,3 km frå Oslo S412RingsakerHedmark60.92981610.69858147
0710-07210Bergsvika kr.spor stasjon163,4 km frå Oslo S412RingsakerHedmark129,6
0710-07220Brøttum stasjon168,4 km frå Oslo S412RingsakerHedmark61.00786910.55892132
0710-07230Bergseng stasjon174,9 km frå Oslo S412RingsakerHedmark61.03659010.48532131
0710-07250Lillehammer stasjon184,5 km frå Oslo S501LillehammerOppland179
0720-07252Hove stasjon187,9 km frå Oslo S501LillehammerOppland
0720-07280Fåberg stasjon191,9 km frå Oslo S501LillehammerOppland148
0720-07300Øyer stasjon203 km frå Oslo S521ØyerOppland61.26345910.40784181
0720-07310Tretten stasjon214,5 km frå Oslo S521ØyerOppland61.31202810.29552191
0720-07320Losna stasjon224,4 km frå Oslo S520RingebuOppland61.38484010.22590191
0720-07330Fåvang stasjon232,6 km frå Oslo S520RingebuOppland61.44904010.18531187
0720-07340Ringebu stasjon242,6 km frå Oslo S520RingebuOppland61.52906610.13899191
0720-07360Hundorp stasjon252 km frå Oslo S519Sør-FronOppland61.5471919.968071193
0720-07370Fron stasjon259,1 km frå Oslo S519Sør-FronOppland216,1
0720-07390Vinstra stasjon266,6 km frå Oslo S516Nord-FronOppland241
0721-07400Kvam stasjon276,7 km frå Oslo S516Nord-FronOppland252
0721-07410Sjoa stasjon286,5 km frå Oslo S517SelOppland61.6823319.541994284
0721-07430Otta stasjon297,3 km frå Oslo S514LomOppland287
0721-07440Sel stasjon307,3 km frå Oslo S517SelOppland61.8383889.416330299
0721-07450Brennhaug stasjon322 km frå Oslo S511DovreOppland61.9214189.331962449
0721-07460Dovre stasjon330,6 km frå Oslo S511DovreOppland61.9834879.257029485
0721-07470Dombås stasjon342,9 km frå Oslo S511DovreOppland62.0686289.126376659
0800-08010Lesja stasjon360,7 km frå Oslo S512LesjaOppland62.1185528.853896634
0800-08050Bjorli stasjon399,7 km frå Oslo S512LesjaOppland62.2585588.201481574
0800-08060Verma stasjon418,1 km frå Oslo S1539RaumaMøre og Romsdal62.3469128.058953273
0800-08075Marstein stasjon439,1 km frå Oslo S1539RaumaMøre og Romsdal62.4474407.833387273
0800-08100Åndalsnes stasjon456,7 km frå Oslo S1539RaumaMøre og Romsdal4
0900-09070Løten stasjon144 km frå Oslo S415LøtenHedmark60.81865311.34223231
0900-09090Elverum stasjon156,8 km frå Oslo S427ElverumHedmark60.88294711.54656187
0910-09120Rudstad stasjon176,2 km frå Oslo S427ElverumHedmark206
0910-09140Rena stasjon190,2 km frå Oslo S429ÅmotHedmark224
0910-09160Opphus stasjon213,7 km frå Oslo S430Stor-ElvdalHedmark61.33095811.26127244
0910-09200Koppang stasjon247,1 km frå Oslo S430Stor-ElvdalHedmark352
0920-09220Atna stasjon272 km frå Oslo S430Stor-ElvdalHedmark61.73259310.83471356
0920-09230Hanestad stasjon284,9 km frå Oslo S432RendalenHedmark61.83831910.88069381
0920-09260Alvdal stasjon324,1 km frå Oslo S438AlvdalHedmark508
0920-09280Tynset stasjon347,5 km frå Oslo S437TynsetHedmark493
1000-10020Tolga stasjon368,2 km frå Oslo S436TolgaHedmark543
1000-10040Os stasjon385 km frå Oslo S441OsHedmark62.49763011.22678602
1000-10060Røros stasjon399,3 km frå Oslo S1640RørosSør-Trøndelag620
1010-10080Glåmos stasjon412,5 km frå Oslo S1640RørosSør-Trøndelag62.67461711.41658638
1010-10140Haltdalen stasjon453,8 km frå Oslo S1644HoltålenSør-Trøndelag62.92838611.14449300
1011-10170Singsås stasjon479,7 km frå Oslo S1648Midtre GauldalSør-Trøndelag62.95618010.72784175
1100-11002Fokstua stasjon361,7 km frå Oslo S511DovreOppland62.1187749.276670951
1100-11020Hjerkinn stasjon381,7 km frå Oslo S511DovreOppland62.2200589.5412881017
1110-11030Kongsvoll stasjon393,1 km frå Oslo S1634OppdalSør-Trøndelag62.3069979.606236886
1110-11040Drivstua stasjon406,9 km frå Oslo S1634OppdalSør-Trøndelag62.4242639.624870691
1110-11070Oppdal stasjon429,3 km frå Oslo S1634OppdalSør-Trøndelag62.5928329.693923544
1111-11080Fagerhaug stasjon441,3 km frå Oslo S1634OppdalSør-Trøndelag62.6532859.882815540
1111-11090Ulsberg stasjon455 km frå Oslo S1635RennebuSør-Trøndelag62.7490699.984574438
1111-11100Berkåk stasjon466,2 km frå Oslo S1635RennebuSør-Trøndelag450
1111-11110Garli stasjon477,7 km frå Oslo S1648Midtre GauldalSør-Trøndelag62.88952210.10552398
1111-11120Soknedal stasjon486,4 km frå Oslo S1648Midtre GauldalSør-Trøndelag62.95500110.17772299
1111-11140Støren stasjon501,2 km frå Oslo S1648Midtre GauldalSør-Trøndelag63.05223910.2849666
1120-11150Hovin stasjon507,8 km frå Oslo S1653MelhusSør-Trøndelag54
1120-11160Lundamo stasjon514,7 km frå Oslo S1653MelhusSør-Trøndelag63.15204210.2800234
1120-11170Ler stasjon520,5 km frå Oslo S1653MelhusSør-Trøndelag63.19740110.2978226
1120-11190Søberg stasjon528,6 km frå Oslo S1653MelhusSør-Trøndelag
1120-11200Melhus stasjon532 km frå Oslo S1653MelhusSør-Trøndelag63.28952310.2727724
1120-11210Nypan stasjon537 km frå Oslo S1653MelhusSør-Trøndelag63.31646510.3373272
1120-11220Heimdal stasjon541,3 km frå Oslo S1601TrondheimSør-Trøndelag143
1120-11230Selsbakk stasjon546,6 km frå Oslo S1601TrondheimSør-Trøndelag66
1120-11261Trondheim stasjon551,8 km frå Oslo S1601TrondheimSør-Trøndelag5
1200-12010Leangen stasjon3,5 km frå Trondheim1601TrondheimSør-Trøndelag63.43688710.4646533
1200-12030Ranheim stasjon7,4 km frå Trondheim1601TrondheimSør-Trøndelag63.42791910.5344010
1200-12040Vikhammer stasjon12,8 km frå Trondheim1663MalvikSør-Trøndelag4
1200-12060Midtsandan stasjon18,8 km frå Trondheim1663MalvikSør-Trøndelag63.43189010.7302911
1200-12070Hommelvik stasjon23,4 km frå Trondheim1663MalvikSør-Trøndelag7
1200-12080Hell stasjon31,5 km frå Trondheim1714StjørdalNord-Trøndelag63.44593910.898943
1210-12130Gudå stasjon72 km frå Trondheim1711MeråkerNord-Trøndelag63.44392211.6180785
1210-12150Kopperå stasjon88,1 km frå Trondheim1711MeråkerNord-Trøndelag63.39228711.84876329
1300-13002Stjørdal stasjon34,7 km frå Trondheim1714StjørdalNord-Trøndelag63.47038010.913446
1300-13010Skatval stasjon41,6 km frå Trondheim1714StjørdalNord-Trøndelag63.50853010.8229665
1300-13020Langstein stasjon50,4 km frå Trondheim1714StjørdalNord-Trøndelag8
1300-13030Åsen stasjon61,1 km frå Trondheim1719LevangerNord-Trøndelag63.60929811.0518670
1300-13040Ronglan stasjon69,7 km frå Trondheim1719LevangerNord-Trøndelag63.66607811.1127761
1300-13050Skogn stasjon76,2 km frå Trondheim1719LevangerNord-Trøndelag63.70515211.1940349
1300-13060Levanger stasjon83,8 km frå Trondheim1719LevangerNord-Trøndelag3
1300-13072Bergsgrav kr.spor stasjon93,5 km frå Trondheim1721VerdalNord-Trøndelag
1300-13080Verdal stasjon96,3 km frå Trondheim1721VerdalNord-Trøndelag63.79118511.484186
1300-13100Røra stasjon105,5 km frå Trondheim1729InderøyNord-Trøndelag51
1300-13114Mære kr.spor stasjon114,6 km frå Trondheim1702SteinkjerNord-Trøndelag20
1300-13140Steinkjer stasjon125,4 km frå Trondheim1702SteinkjerNord-Trøndelag3
1310-13180Stod stasjon144,7 km frå Trondheim1702SteinkjerNord-Trøndelag36
1310-13190Starrgrasmyra stasjon169,8 km frå Trondheim1702SteinkjerNord-Trøndelag35
1310-13210Snåsa stasjon181,6 km frå Trondheim1736SnåsaNord-Trøndelag64.24662312.3816270
1310-13220Agle stasjon191 km frå Trondheim1736SnåsaNord-Trøndelag64.28302312.53120160
1310-13250Grong stasjon219,5 km frå Trondheim1742GrongNord-Trøndelag64.45886912.3385550
1320-13350Harran stasjon235,9 km frå Trondheim1742GrongNord-Trøndelag64.56860612.49376100
1320-13370Lassemoen stasjon254,9 km frå Trondheim1740NamsskoganNord-Trøndelag64.69586812.71380136
1320-13410Namsskogan stasjon289,9 km frå Trondheim1740NamsskoganNord-Trøndelag215
1320-13440Majavatn stasjon322 km frå Trondheim1825GraneNordland65.16436513.36765319
1321-13470Svenningdal stasjon354,7 km frå Trondheim1825GraneNordland65.43406713.39447133
1321-13480Trofors stasjon367 km frå Trondheim1825GraneNordland65.53772713.3822581
1321-13510Kvalfors stasjon393,9 km frå Trondheim1824VefsnNordland65.74190113.223689
1321-13520Mosjøen stasjon406,6 km frå Trondheim1824VefsnNordland6
1330-13570Drevvatn stasjon440,9 km frå Trondheim1824VefsnNordland66.07103513.4555892
1330-13610Bjerka stasjon468,9 km frå Trondheim1832HemnesNordland66.14830113.8303315
1330-13640Mo i Rana stasjon498,6 km frå Trondheim1833RanaNordland66.31083714.132743
1340-13642Skonseng stasjon512,9 km frå Trondheim1833RanaNordland
1340-13660Ørtfjell stasjon534,7 km frå Trondheim1833RanaNordland127
1340-13700Dunderland stasjon542,8 km frå Trondheim1833RanaNordland127
1340-13730Bolna stasjon571,3 km frå Trondheim1833RanaNordland66.49360715.23849549
1340-13760Lønsdal stasjon602,2 km frå Trondheim1840SaltdalNordland66.74312715.46341511
1341-13820Rognan stasjon647,6 km frå Trondheim1840SaltdalNordland67.09349015.3996312
1341-13850Fauske stasjon674,5 km frå Trondheim1841FauskeNordland67.26395615.3991534
1350-13860Oteråga stasjon704,1 km frå Trondheim1804BodøNordland12
1350-13880Bodø stasjon728,3 km frå Trondheim1804BodøNordland2
1400-14020Skøyen stasjon4,4 km frå Oslo S301OsloOslo59.92236410.677867
1400-14040Lysaker stasjon7,1 km frå Oslo S219BærumAkershus59.91337410.6370413
1404-14020Skøyen stasjon4,4 km frå Oslo S301OsloOslo7
1410-14050Stabekk stasjon9 km frå Oslo S219BærumAkershus59.90840910.6078120
1410-14060Høvik stasjon10,7 km frå Oslo S219BærumAkershus59.90059810.5802723
1410-14080Sandvika stasjon14,4 km frå Oslo S219BærumAkershus59.89272910.5251912
1410-14100Billingstad stasjon17,6 km frå Oslo S220AskerAkershus59.87475710.4827341
1410-14110Hvalstad stasjon20,1 km frå Oslo S220AskerAkershus59.85887610.4618864
1410-14130Asker stasjon29,5 km frå Oslo S220AskerAkershus59.83452710.43375104
1420-14190Brakerøya stasjon50,5 km frå Oslo S602DrammenBuskerud59.74315310.231643
1420-14210Drammen stasjon53,1 km frå Oslo S602DrammenBuskerud2
1460-14320Heggedal stasjon29,3 km frå Oslo S220AskerAkershus59.78670710.4306199
1460-14360Spikkestad stasjon37,5 km frå Oslo S627RøykenBuskerud59.74551810.34046138
1510-14990Kobbervik stasjon60,3 km frå Oslo S713SandeVestfold
1510-15010Galleberg stasjon68,4 km frå Oslo S713SandeVestfold59.62385010.22247
1510-15030Holm stasjon77,1 km frå Oslo S713SandeVestfold59.54853910.22235
1510-15050Holmestrand stasjon86 km frå Oslo S702HolmestrandVestfold4
1510-15060Nykirke (kryssingsspor) stasjon92,7 km frå Oslo S701HortenVestfold59.42494410.38174
1510-15070Skoppum stasjon99,3 km frå Oslo S701HortenVestfold59.39111110.4110739
1510-15090Barkåker stasjon108,4 km frå Oslo S704TønsbergVestfold47
1510-15100Tønsberg stasjon115,9 km frå Oslo S704TønsbergVestfold14
1510-15110Sem stasjon121 km frå Oslo S704TønsbergVestfold14
1510-15120Stokke stasjon128,4 km frå Oslo S720StokkeVestfold58
1510-15140Sandefjord stasjon139,5 km frå Oslo S706SandefjordVestfold14
1510-15160Lauve stasjon150 km frå Oslo S709LarvikVestfold59.06148510.1510625
1510-15190Larvik stasjon158,6 km frå Oslo S709LarvikVestfold
1510-15220Oklungen stasjon182,4 km frå Oslo S805PorsgrunnTelemark45
1550-15260Horten stasjon106,4 km frå Oslo S701HortenVestfold2
1600-16000Gulskogen stasjon55,5 km frå Oslo S602DrammenBuskerud59.74379210.160218
1600-16010Daler stasjon59,9 km frå Oslo S602DrammenBuskerud6
1600-16020Mjøndalen stasjon64,1 km frå Oslo S625Nedre EikerBuskerud59.75095110.011355
1600-16040Steinberg stasjon66,9 km frå Oslo S625Nedre EikerBuskerud
1600-16050Hokksund stasjon70,6 km frå Oslo S624Øvre EikerBuskerud59.7671629.9111308
1610-16080Skotselv stasjon79,8 km frå Oslo S624Øvre EikerBuskerud59.8456349.89535417
1610-16090Åmot stasjon85,1 km frå Oslo S429ModumBuskerud22
1610-16110Geithus stasjon91,1 km frå Oslo S623ModumBuskerud59.9331559.97000866
1610-16120Vikersund stasjon96 km frå Oslo S623ModumBuskerud67
1610-16150Tyristrand stasjon110,8 km frå Oslo S605RingerikeBuskerud60.08408410.1064378
1630-16230Hen stasjon130,9 km frå Oslo S605RingerikeBuskerud60.21669510.23232157
1650-16272Vestfossen stasjon75,7 km frå Oslo S624Øvre EikerBuskerud59.7338539.86680722
1650-16280Darbu stasjon81,7 km frå Oslo S624Øvre EikerBuskerud59.7017249.80000560
1650-16290Krekling stasjon86,2 km frå Oslo S624Øvre EikerBuskerud59.6694279.766956126
1650-16300Skollenborg stasjon92,8 km frå Oslo S604KongsbergBuskerud163
1650-16310Kongsberg stasjon99,8 km frå Oslo S604KongsbergBuskerud59.6724699.650576161
1660-16330Saggrenda stasjon106,5 km frå Oslo S604KongsbergBuskerud59.6329029.604626251
1660-16340Meheia stasjon113 km frå Oslo S604KongsbergBuskerud59.6300789.501001330
1660-16350Øysteinstul stasjon124,9 km frå Oslo S807NotoddenTelemark59.5657229.384584332
1660-18080Hjuksebø stasjon136,4 km frå Oslo S822SauheradTelemark59.4922759.333847156
1660-18100Nordagutu stasjon145,7 km frå Oslo S822SauheradTelemark59.4179059.322878112
1680-23028Veme stasjon100,6 km frå Oslo S605RingerikeBuskerud60.20658910.09266126
1680-23030Sokna stasjon112,2 km frå Oslo S605RingerikeBuskerud60.2412439.926133143
1680-23050Trolldalen stasjon129,9 km frå Oslo S605RingerikeBuskerud268
1680-23060Gulsvik stasjon141,5 km frå Oslo S615FlåBuskerud145
1680-23070Flå stasjon152,2 km frå Oslo S615FlåBuskerud60.4321939.473326155
1680-23100Bergheim stasjon169,7 km frå Oslo S616NesBuskerud165
1680-23130Nesbyen stasjon185,2 km frå Oslo S616NesBuskerud60.5766699.113395168
1700-17050Flesberg stasjon129,3 km frå Oslo S632RollagBuskerud184
1700-17060Rollag stasjon147,2 km frå Oslo S632RollagBuskerud
1800-18000Tinnoset stasjon174,8 km frå Oslo S807NotoddenTelemark59.7234199.025025193
1800-18060Notodden stasjon145,6 km frå Oslo S807NotoddenTelemark31
1820-18120Valebø stasjon156,5 km frå Oslo S806SkienTelemark59.3417189.347074161
1820-18150Skien stasjon180,3 km frå Oslo S806SkienTelemark43
1830-15240Eidanger stasjon193,4 km frå Oslo S805PorsgrunnTelemark59.1240589.69585339
1830-18190Borgestad stasjon186,7 km frå Oslo S806SkienTelemark59.1674219.64502410
1830-18210Porsgrunn stasjon190,1 km frå Oslo S805PorsgrunnTelemark5
2000-20010Gvarv stasjon156,6 km frå Oslo S822SauheradTelemark59.3892869.17822026
2000-20020Bø stasjon163,5 km frå Oslo S821Telemark59.4093819.06901169
2000-20050Lunde stasjon177,5 km frå Oslo S819NomeTelemark59.2989249.10095377
2000-21010Nakksjø stasjon193,2 km frå Oslo S817DrangedalTelemark128
2000-21030Drangedal stasjon205,1 km frå Oslo S817DrangedalTelemark75
2000-21050Neslandsvatn stasjon220,8 km frå Oslo S817DrangedalTelemark58.9713409.15625572
2000-21060Lyser krysningsspor stasjon228,5 km frå Oslo S817DrangedalTelemark
2000-21070Gjerstad stasjon236,8 km frå Oslo S911GjerstadAust-Agder58.8701249.02307036
2000-21082Skorstøl stasjon248,8 km frå Oslo S911GjerstadAust-Agder149
2000-21100Vegårshei stasjon261,7 km frå Oslo S912VegårsheiAust-Agder58.7598068.853498183
2000-21120Selåsvatn stasjon272,5 km frå Oslo S929ÅmliAust-Agder58.6915548.726710217
2000-21130Nelaug stasjon281,3 km frå Oslo S929ÅmliAust-Agder58.6576748.629737141
2120-21140Helldalsmo stasjon289 km frå Oslo S929ÅmliAust-Agder215
2120-21170Herefoss stasjon305,8 km frå Oslo S928BirkenesAust-Agder58.5359748.352354106
2120-21180Fidjetun stasjon313,5 km frå Oslo S928BirkenesAust-Agder58.5224438.234040172
2120-21190Oggevatn stasjon325,3 km frå Oslo S928BirkenesAust-Agder58.4438558.110030202
2120-21210Grovane stasjon345,2 km frå Oslo S1014VenneslaVest-Agder58.2948507.98074743
2120-21241Vennesla stasjon350,2 km frå Oslo S1014VenneslaVest-Agder58.2528167.96783143
2120-21260Langemyr stasjon360 km frå Oslo S1001KristiansandVest-Agder4
2120-21270Dalane stasjon361,9 km frå Oslo S1001KristiansandVest-Agder26
2120-21300Kristiansand stasjon366,4 km frå Oslo S1001KristiansandVest-Agder5
2130-21754Nodeland stasjon375,4 km frå Oslo S1017SongdalenVest-Agder58.1571377.83476825
2130-21760Breland stasjon385,1 km frå Oslo S1021MarnardalVest-Agder58.1995017.719710176
2130-21780Marnardal stasjon402,1 km frå Oslo S1021MarnardalVest-Agder58.2128547.51256938
2130-21800Audnedal stasjon419,6 km frå Oslo S1027AudnedalVest-Agder58.3190277.367461106
2130-21810Snartemo stasjon428,7 km frå Oslo S1034HægebostadVest-Agder58.3317117.211303151
2130-21820Sandvatn stasjon442,4 km frå Oslo S1037KvinesdalVest-Agder173
2130-21840Gyland stasjon453,4 km frå Oslo S1004FlekkefjordVest-Agder58.3847646.840547123
2130-21850Bjørkevoll stasjon461,4 km frå Oslo S1004FlekkefjordVest-Agder209
2130-22030Sira stasjon468,9 km frå Oslo S1004FlekkefjordVest-Agder58.4178136.66045172
2130-22046Moi stasjon477,3 km frå Oslo S1112LundRogaland58.4580036.55105558
2130-22050Heskestad stasjon491 km frå Oslo S1112LundRogaland58.4736216.363218165
2130-22060Ualand stasjon498,1 km frå Oslo S1112LundRogaland188
2130-22090Helleland stasjon511,2 km frå Oslo S1101EigersundRogaland58.5337766.15439589
2130-22120Egersund stasjon525,8 km frå Oslo S1101EigersundRogaland58.4611966.00366911
2160-21460Arendal stasjon317,5 km frå Oslo S906ArendalAust-Agder7
2220-22140Hellvik stasjon532,6 km frå Oslo S1101EigersundRogaland58.4856695.89728018
2220-22170Ogna stasjon540,9 km frå Oslo S1119Rogaland58.5188915.8030574
2220-22180Brusand stasjon544,7 km frå Oslo S1119Rogaland2
2220-22190Vigrestad stasjon549,6 km frå Oslo S1119Rogaland32
2220-22200Varhaug stasjon555,9 km frå Oslo S1119Rogaland44
2220-22210Nærbø stasjon561,3 km frå Oslo S1119Rogaland31
2220-22230Bryne stasjon569,1 km frå Oslo S1121TimeRogaland30
2220-22240Klepp stasjon574,1 km frå Oslo S1120KleppRogaland58.7714945.67924326
2220-22250Ganddal stasjon580,5 km frå Oslo S1102SandnesRogaland22
2220-22260Sandnes stasjon583,6 km frå Oslo S1102SandnesRogaland3
2220-22270Forus stasjon588,4 km frå Oslo S1103StavangerRogaland58.8888775.7470839
2220-22290Hinna stasjon592 km frå Oslo S1103StavangerRogaland58.9223925.7306843
2220-22340Stavanger stasjon597,5 km frå Oslo S1103StavangerRogaland5
2301-23150Gol stasjon202,4 km frå Oslo S617GolBuskerud60.6990598.971344207
2301-23160Torpo stasjon217,7 km frå Oslo S619ÅlBuskerud60.6598438.716237326
2301-23170Ål stasjon227,9 km frå Oslo S619ÅlBuskerud60.6263798.562134436
2310-23180Hol stasjon241,8 km frå Oslo S620HolBuskerud60.5758948.367022607
2310-23190Geilo stasjon253 km frå Oslo S620HolBuskerud794
2310-23200Ustaoset stasjon264,4 km frå Oslo S620HolBuskerud60.4963548.045445990
2311-23210Haugastøl stasjon275,3 km frå Oslo S620HolBuskerud60.5116797.869052988
2311-23215Tunga stasjon289 km frå Oslo S620HolBuskerud1123,73
2311-23220Finse stasjon302,1 km frå Oslo S1233UlvikHordaland60.6016727.5040981222
2311-23225Fagernut stasjon309,4 km frå Oslo S1233UlvikHordaland1237
2311-23230Hallingskeid stasjon322,9 km frå Oslo S1233UlvikHordaland60.6679277.2538891110
2311-23240Myrdal stasjon335,9 km frå Oslo S1421AurlandSogn og Fjordane60.7353277.123017866
2312-23260Mjølfjell stasjon354,4 km frå Oslo S1235VossHordaland60.6939526.840481627
2312-23270Reimegrend stasjon362,9 km frå Oslo S1235VossHordaland60.6781276.730340464
2313-23610Flåm stasjon355,8 km frå Oslo S1421AurlandSogn og Fjordane60.8625827.1130952
2320-23280Urdland stasjon371,2 km frå Oslo S1235VossHordaland60.6795346.593191304
2320-23300Voss stasjon385,4 km frå Oslo S1235VossHordaland60.6288416.41034956
2330-23310Bulken stasjon393 km frå Oslo S1235VossHordaland50
2330-23330Evanger stasjon403,7 km frå Oslo S1235VossHordaland15
2330-23340Bolstadøyri stasjon414,4 km frå Oslo S1235VossHordaland8
2330-23350Dale stasjon425,3 km frå Oslo S1251VaksdalHordaland60.5853555.81476543
2331-23305Palmafoss stasjon388,9 km frå Oslo S1235VossHordaland60.6344556.46606586
2340-23360Stanghelle stasjon432,3 km frå Oslo S1251VaksdalHordaland60.5492125.7329372
2340-23370Vaksdal stasjon440,4 km frå Oslo S1251VaksdalHordaland60.4771905.73694016
2340-23390Trengereid stasjon451,1 km frå Oslo S1201BergenHordaland60.4291425.62468115
2340-23420Arna stasjon461,9 km frå Oslo S1201BergenHordaland8
2340-23510Bergen stasjon470,6 km frå Oslo S1201BergenHordaland3
2341-23460Kronstad stasjon489,6 km frå Oslo S1201BergenHordaland21,5
2341-23470Minde stasjon488,3 km frå Oslo S1201BergenHordaland18,3
2344-23520Koengen stasjon472,7 km frå Oslo S1201BergenHordaland3
2400-24020Narvik stasjon3,8 km frå Narvik1805NarvikNordland68.44173717.4413646
2400-24030Straumsnes stasjon13,7 km frå Narvik1805NarvikNordland68.43391917.65647177
2400-24040Rombak stasjon21 km frå Narvik1805NarvikNordland68.40379317.79107264
2400-24050Katterat stasjon29,9 km frå Narvik1805NarvikNordland68.39764917.96589373
2400-24060Bjørnfjell stasjon40,8 km frå Narvik1805NarvikNordland68.43227918.07120513

7 kommentarar

  1. Svein M. Lund
    21. april 2010 kl 11:40

    Hei. Jobber for tiden med et prosjekt for Jernbaneverket og kom derfor over lista de etter å ha Googlet Harran stasjon. Et par korrigeringer til denne fyldige lista. 1610-16090 Åmot stasjon ligger i Buskerud og ikke i Hedmark. Åmot er et sted i Hedmark også, menne Åmot ligger i Buskerud og jeg tror kommunen er Modum. Kobbervik stasjon har jeg aldr hørt om. Det nærmeste måtte være et nedlagt stoppested på Vestfoldbanen som het Fjeldsbyen. ellers savner jeg Lier stasjon på Drammenbanen (tidligere Tuverud) og Sande på Vestfoldbanen. Takk for en nyttig liste.

  2. 21. april 2010 kl 21:53

    Takk for rettinga!
    Her har det nok gått litt feil då eg «masserte» lista eg hadde liggjande.

    Opphavet til lista er eit oversyn frå Jernbaneverket for lenge sidan, som eg sidan har gjort veldig mykje med. Eg har ikkje lagt til stasjonar, så stasjonen har nok eksistert ein eller annan gong.

    Ver obs på at alt på lista ikkje er stasjonar, det er med ein del kryssningspunkt og slikt òg. Eg anar ikkje kvifor Jernbaneverket kallar dette for stasjonar, men det gjer dei altså…

  3. Rita
    27. april 2010 kl 08:44

    Hei. Imponerende liste. Hvorfor har du ikke stasjonene i riktig rekkefølge på de forskjellige strekningene? F.eks. fra Lillestrøm til Eidsvoll? Her mangler det også noen stasjoner ser jeg. Lillestrøm – Leirsund – Frogner – Arteid (var stoppested) – Linneberg – Kløfta – Asper (er stoppested) – Jessheim – Nordby (stoppested) – Hauerseter – et stoppested jeg ikke husker navnet på – Dal – Bøn – Huns(e)bittet (var stoppested) – Eidsvoll. Asper ligger ikke i Sørum, men i Ullensaker. Det er heller ingen stasjon, men et stoppested. Asper og Langeland er nok det samme (ligger vel omtrent 2-300 meter fra hverandre. Langeland har aldri vært noen stasjon (kanskje for 100 år siden?). Regner med at forskjellen på ett stoppested og en stasjon er at en stasjon har en stasjonsbygning og ett stoppested ikke.
    Det vet vel NSB. Jeg ser du skriver at noen av de oppførte navna er krysningspunkter. Asper et et krysningspunkt, men også et stoppested. De i Jernbaneverket, som i sin tid har laget lista du har som utgangspunkt, har nok ikke vært like nøye som det du er. På veien videre har ingen brydd seg om å rette opp feilene. Jeg synes nå at lista di burde vært ført i riktig rekkefølge når det gjelder de forskjellige «rutene», og ikke etter JBV-nr, noe som virker rotete.

  4. Erik
    24. november 2011 kl 13:33

    Togframføringsforskriften § 1-7 definerer en stasjon med:
    område på banestrekning avgrenset av en eller flere stasjonsgrenser, der utkjørhovedsignal på strekning med fjernstyring eller der togmelding på strekning uten fjernstyring, viser om neste blokkstrekning er klar for tog. På stasjoner kan det være plattformer for av- og påstigning,

  5. magnus
    26. februar 2012 kl 23:15

    hvor har du gjemt Blommenholm stasjon da? Den er i høyeste grad operativ….

  6. 27. februar 2012 kl 16:37

    Snodig… Ser at det er fleire stasjonar i Bærum som manglar… Eg har oppdatert sida med informasjon om at registeret ikkje er komplett – eg trur ikkje at eg skal prøve meg på å finne alle stasjonar som manglar….

  7. Stig
    19. april 2013 kl 09:46

    Når «stasjoner» mangler skyldes det ofte at det ikke er en stasjon slik det er definert i togfremføringsforskriften. De som mangler er trolig holdeplasser, altså kun med plattformer for av- og påstigningU(ingen sikkerhetsmessig betydning). Sett utenfra ligner de til forveksling på en «stasjon». Eksempler: Blommenholm, Nyland, Hauketo, Nationaltheatret

Skriv ein kommentar

E-postadressa di vil aldri bli delt med andre. Du må fylle ut felta som er merkte med *

*
*

Geografiske data

Eg har samla ulike geografiske databasar gjennom fleire år, og har lagt ut ein del data som eg vil tru at andre kan ha bruk for. Dette er eit slags miniforsøk på å lage eit norsk data.gov, medan vi ventar på at politikarane skal få ut fingeren :-)

Creative Commons License

Innhaldet på denne sida er lisensiert under Creative Commons Attribution 3.0. D.v.s. at du kan bruke innhaldet, laste ned det og vidareutvikle det; men at du må kreditere meg eller opphavsretthavaren med ei lenke!

© Erik Bolstad, 2005-2016 (og andre, sjå merknadane til kvar tabell)