Fiskebankar

Alle fiskebankar i «norske» farvatn.

Sjå fiskebankane i Google Earth eller på Google Maps.

yr.no er det eit godt kart over ein del av fiskebankane.

Kjelder: Meteorologisk institutt og Statens kartverk.

NamnLonLat
Jyske rev / Jydske rev7.00054.800
Dogger bank2.16754.800
Store fiskebank4.40056.933
Lille fiskebank5.60056.950
Eigersundsbanken5.30057.833
Revet4.30058.117
Lingbanken2.50058.250
Fladen grunn0.33358.500
Utsiragrunnen2.25058.867
Bergenbanken2.10060.100
Vikingbanken1.90060.733
Tampen1.20061.533
Aktivneset3.70062.500
Koralneset3.46762.800
Storegga5.00063.000
Nordegga5.76763.500
Frøyabanken7.33363.783
Haltenbanken8.96764.667
Sklinnabanken10.30065.300
Skjoldsryggen / Skjoldryggen6.36765.900
Trænabanken / Trænbanken9.76766.317
Gamlembanken8.53366.867
Vøringplatået3.75067.167
Røstbanken11.46767.450
Ytre Vestfjorden13.43367.517
Vesterålsbankene13.16768.883
Svensgrunnen15.505668.8651
Kaninbanken42.90069.267
Skolpenbanken35.50069.833
Malangsgrunnen17.66769.900
Jan Mayenbanken-8.75070.000
Bankene utenfor Troms15.81770.067
Kildinbanken34.15070.217
Fugløybanken17.50070.367
Eggvingrunnen-12.83370.800
Nordvestbanken19.00071.000
Marøbanken-9.50071.133
Myrsethbanken-2.66771.417
Nordbanken30.95071.500
Tromsøflaket17.90071.667
Hjelmsøybanken23.18371.817
Tiddlybanken33.06771.950
Nordkappbanken26.83372.067
Louise A Boyd-banken2.75072.667
Thor Iversen-banken34.00073.000
Vesterisgrunnen-9.16773.500
Schulzbanken7.33373.817
Centralbanken35.25075.333
Sentralbanken35.25075.333
Spitsbergenbanken21.50075.617
Russerbanken12.76775.633
Storfjordbanken22.00076.567
Storbanken32.50077.700
Isfjordbanken11.25077.833
Perseusbanken34.20078.133

5 svar til “Fiskebankar”

  1. Din oversikt over norske fiskebanker er en av de beste jeg har sett, men er likevel ikke komplett. Hvorfor har du ikke med Svensgrunnen? Forøvrig savner jeg et skikkelig godt kart (det på yr.no er ikke særlig å skryte av).
    Mvh Odd Gunnar Skagestad.

Legg att eit svar

Epostadressa di blir ikkje synleg. Påkravde felt er merka *